Během dvacetiletého výzkumu farmaceutických laboratoří, sídlících na Francouzské riviéře ve městech Canes, Gras a Monaco, vyvinul team odborníků kompletní produkt, sloužící kráse a zdraví pokožky. Dermatologickou značku SOSkin.

Laboratoře se rozprostírají na ploše 6000 metrů čtverečních a využívají nejvyšších standardů technologií a výzkumu. To potvrzuje získání dvou prestižních certifikátů kvality.

CMP STANDARD

Jedná se o exkluzivní certifikát, který musí společnost každým rokem obhajovat formou auditu. Jedná se o KONTROLU INGREDIENCÍ a jejich PŮVOD.

Často se v tomto oboru stává, že je zákazník klamán způsobem velmi těžko odhalitelným. Klient žije v bláhové naději, že používá kvalitní francouzskou kosmetiku a že ingredience, které ona obsahuje, pocházejí z místních zdrojů. Ale místní zdroje jsou často velmi nákladné a tak se stává, že jsou nahrazeny levnějším materiálem pochybného původu, nakupovaným v zemích, které na kontrole kvality tolik netrvají. V nejhorším případě dochází i k použití geneticky modifikovaných látek. Takový materiál obsahuje nežádoucí prvky a často způsobuje nežádoucí reakce. Klient často reakci rozpozná až po nějaké době a je velmi složité zjistit její původ.

Pro ochranu zákazníka slouží CMP STANDARD certifikát, který chrání zájmy a zdraví konečných zákazníků. Firmám však jeho získání způsobuje nemalé obtíže, protože získat jej a každý rok obhájit je velmi náročné.

BREU VERITAS CERTIFIKACE

Toto označení má certifikát ohledně kontroly čistoty ingrediencí, jejich složení a forma distribuce.

Klienti si často kladou otázku: KOLIK TÉ ÚŹASNÉ LÁTKY V TOM PŔÍPRAVKU JE?
Honosný nápis slibující luxusní složení, lákavý design obalů a uši likvidující reklama slibující nemožné. Zdá se Vám to povědomé? Jak se bránit? Jednoduše! Zjistit si, že společnost, od které nakupuji, získala tento certifikát, který zajistí přesná množství ingrediencí a účinnost přípravku během celé doby exspirace (spotřeby).

ZAJÍMAVOSTI O KOSMETICE SOSKIN

PRAVIDLO maximálně pěti složek

Klientka, často ovlivněná mediální masáží multi-levelových firem, touží po přípravku s co nejvyšším obsahem a množství ingrediencí. A protože se reklama nestydí a klient v dobrá víře, že je správně informován, přípravek zakoupí. Často následuje zklamání a v horším případě i nežádoucí reakce.

Opravdoví profesionálové vědí, že aby produkt dobře fungoval, neměl by obsahovat více než pět ingrediencí. Je to množství, kdy lze zajistit vzájemnou podporu jednotlivých látek a vyhnout se nežádoucím účinkům, které s každým dalším přidaným prvkem rostou geometrickou řadou. Nechceme  skončit jako v té známé pohádce „O pejskovi a kočičce, jak pekli dort“.

PRAVIDLO ochrany a transportu nestabilních ingrediencí technologií
MIKROKAPSULOVANÉHO LIPOSOMU

S velikou úctou k odborníkům v oboru se pokusím klienta laika srozumitelně informovat o výhodách a principu této technologie.

LIPOSOM je v e své podstatě obal, něco jako kapsle léku, který pomáhá transportu účinné látky. Jedná se o ingredience, které jsou nestabilní a při kontaktu s vnějším prostředím rychle ztrácí účinek. Kyslík, sluneční záření a teplota dokážetyto nestabilní látky ničit a kýženého efektu se nedočkáme. Právě tyto látky chráněné obalem liposomu jsou tímto udrženy v nezměněném složení.

Zní to báječně, ale je zde další problém. Kdyby se nám liposom takzvaně rozbalil na povrchu pokožky, došlo by k poškození ingredience kyslíkem (oxidaci) a také by mohlo dojít k alergické reakci. V poslední době dochází u mnoha klientů k těžko odhalitelným reakcím na různé podněty. Ať jsou to potraviny, pyly anebo kosmetické látky. Náš imunitní systém je neustále atakován a tělo se brání způsobem předimenzování imunitního systému. Pokusím se vysvětlit na příkladu milovníka jahod. Pokud sní člověk velké množství jahod, může se u něj objevit reakce. Je to problém, protože lidský organizmus má tzv. paměť a každé další vystavení alergické látce, v tomto případě jahodě, vytvoří další a často intenzivnější reakci. Ale když konzumuje jahody v přijatelném množství, imunitní systém nezareaguje.

Proto jsou kosmetické přípravky pro alergiky velmi chudé na účinné ingredience. To znamená, že reakci sice nespustí, ale také moc nefungují.
Jenom že i alergici mají potíže s pletí a je důležité nabídnout dobře fungující přípravky pro tuto skupinu klientů.

Jak z toho ven? Ošálíme imunitní systém. Budeme účinné látky pomaličku dodávat tělu, tak aby receptory imunitního aparátu tolerovaly účinnou ingredienci. V tom nám pomáhají vlastnosti MIKROKAPSULOVANÉHO LIPOSOMU.

Abychom dostali nestabilní látky do hlubší vrstvy pokožky a tím zabránili jejich poškození zevními vlivy, je liposom vytvořen ve velmi malé molekule, aby byl umožněn jeho transport do hlubší vrstvy pokožky. Zde se pomaličku rozbaluje a tím dávkuje účinné látky tak rychle, aby nespustil alergickou reakci. Tím dochází i ke kvalitnímu a účinnému ošetření citlivého klienta bez nežádoucích reakcí.

A JE ZDE DALŠÍ BONUS POUŽITÍ LIPOSOMŮ

Liposomy nejsou jen pouhým obalem sloužící k transportu ale také velmi účinnou ingrediencí. Jedná se o látku našemu tělu vlastní, protože jsou součástí buněčných membrán a mezibuněčné hmoty pokožky. Molekuly fosfolipidů v liposomech jsou tvořeny vícenásobně nenasycenými mastnými kyselinami a je vědecky dokázáno, že významně zvyšují hydrataci pokožky a to již po sedmi dnech aplikace.

Ne všechny látky je zapotřebí transportovat do pokožky touto formou. Jsou tady ale č příklady, které se bez transportu liposomem neobejdou.

VITAMIN C

Tento nám přirozený a velmi potřebný vitamin přináší mnoho pozitivních účinků. Dochází ale k nedostatku a problému s jeho vstřebáváním. Kuřáci, starší a nemocní lidé jej všeobecně mají málo.

Vitamin C je potřebný pro metabolizmus aminokyselin a tím se podílí na tvorbě kolagenu. Posiluje stěny cév a je důležitý pro tkáňové dýchání. Podporuje vstřebávání železa a stimuluje tvorbu bílých krvinek.

Z toho plynou účinky na pleť ve smyslu zpevnění pokožky kolagenem, detoxikaci zvýšeným tkáňovým dýcháním, prevenci popraskaných žilek a ochraně proti zánětlivým procesům.

Jeho velkou nevýhodou je oxidace – reakce na kontakt s kyslíkem a tím pádem, jeho znehodnocení. V medicíně se používá jako neúčinnější terapie vitaminem C, intravenózní transfuze. V kosmetice je to forma ochrany liposomem. Výsledkem je pevná, pružná a sjednocená pleť, zbavená zánětlivých procesů. Pro kuřáky je přímo nutností.

VITAMIN A

Tento antiaging zázrak se používá již několik let jak v kosmetickém, zak i lékařském prostředí. Jeho začátky však přinesly i jisté rozčarování. Důvodem byly bouřlivé alergické reakce. Citliví jedinci na terapii RETINOLEM – VITAMINEM A, reagovali formou alergických projevů. Pro ty, kteří jej dobře snášely však přinesl významný bonus omlazení a uzdravení pokožky. Zvyšuje tvorbu kolagenu, redukuje vrásky, zpevňuje kontur obličeje, likviduje pigmentové skvrny, odstraňuje odumřelé buňky a uvolňuje ucpané póry. Vnitřně se užívá k léčbě akné.

Výzkum laboratoří Soskin se zaměřil na situaci, jak se vyhnout nežádoucím reakcím pokožky na RETINOL. Právě „ zabalením“ do liposomu a pomalým rozpouštěním do pokožky se podařilo reakce zcela potlačit aniž by byl snížen účinek. Oba vitamíny, jak C, tak i A jsou samy o sobě poměrně velké reaktanty a každý profesionál je při práci s nimi velmi opatrný.
Technologie však zajišťuje maximální komfort bez jakéhokoliv rizika.

CENTELLA ASIATICA – PUPEČNÍK ASIJSKÝ – GOTU KOLA

Obsahuje molekuly podobné steroidním hormonům ale bez jejich vedlejších účinků. U východní medicíny je velmi oblíbený pro silné regenerační schopnosti. Pomáhá při hojení jizev a ran, silně omlazuje tkáně pomocí růstu nového kolagenu. Umí regenerovat cévní stěnu a tím ošetřuje kuperózní pleť. V západní medicíně byly prokázány účinky v léčbě neuropatií.

Toto bylo několik příkladů látek, které je nutné transportovat do pokožky takto složitým způsobem. Liposomový transport se ale využívá i k aplikaci
dalších látek, jako je například HEXAPEPTID – ARGIRELIN, nahrazující svými účinky Botoxovou terapii. Jedná se o bezpečnou formu, zajišťující relaxaci
pokožky a tím vyhlazení drobných vrásek pokožky.

Kosmetika Soskin je přátelská a bezpečná forma péče o pokožku.

Saraya Wellness, Kosmetika Teplice