Kosmetické masáže

Masáž, stará jako lidstvo samo se vyvíjela a stále vyvíjí. V minulosti bylo hlavní prioritou masáže obličeje působení především na pokožku. Masážní hmaty byly velmi lehké, povrchové a svalovině se nevěnovaly. Toto se změnilo v posledních letech přizváním odborníků z oboru rehabilitace k tvorbě nových metodik.

Nové techniky jsou založeny na perfektní znalosti anatomie obličeje, prioritně svalového aparátu a to ve smyslu uložení svalu, jeho začátku i úponu a hlavně jeho funkci v obličeji, šíji a dekoltu. Výraz a vizáž obličeje jsou tvořeny mnoha faktory, které je možné ovlivnit. Každý má mnoho možností, jak si dopomoci ke svěže a mladě vypadajícímu obličeji a nejjednodušší technikou je pravidelná odborná kosmetická masáž.
Příčinou takzvaného „UNAVENÉHO  OBLIČEJE“ jsou svaly v křeči, které se zkracují a vytvářejí svalové spazmy a proti nim působící svaly ochablé, které se neudrží ve správné formě a jsou zkrácenými svaly přetahovány do neoptimální formy. Tato nerovnováha má za výsledek unavený obličej se svěšenými koutky očí a rtů.

Příčinou příčiny ztrhaných rysů v obličeji je STRES a BOLEST.

Jak se bránit? Je to v podstatě jednoduché. Použít techniku, která uvolněné svaly posílí a křečovité uvolní. Uvolnit spastický sval lze chemicky, látkou, která pracuje na nervosvalové ploténce. Injekčně se tímto sval relaxuje a tím se daná lokalita uvolní. Tato technika je krátkodobá, poněkud bolestivá a látka, která se při ní používá, není pro organizmus příliš prospěšná.

Druhá metoda je mnohem příjemnější. Jedná se o masáž provedenou na svalovině obličeje, šíje a dekoltu. Na začátku techniky je nutná perfektní diagnostika svalů v těchto oblastech. Terapeut vyšetřuje pohledem i pohmatem a stanoví stav klienta ve smyslu, které svaly jsou v napětí a které uvolněné. Existují i funkční zkoušky, které vyšetření doplňují.

Po zhodnocení stavu terapeut volí vhodnou techniku, která je takzvaně „ušitá na míru“ toho jednotlivce.

Aby měla technika úspěch, je zapotřebí zvolit správnou frekvenci kosmetické masáže. Abychom mohli hovořit o terapii s očekávaným výsledkem, je zapotřebí masáž praktikovat alespoň jednou do měsíce, a to dlouhodobě. V případě výraznějších změn, terapeut volí častější návštěvu, ale to je vždy individuální.

Kontaktujte nás pro více informací // Kosmetika Teplice, Masáže Teplice