B3 uvod
kosmetika1_galerie (3)
full-massage
DSC_0328 anoa

Hydrocolon terapie

Hydrocolon terapie – výplach tlustého střeva – detoxikace – očista organismu.

Tlusté střevo je významnou součástí trávicího traktu, a proto Vám nabízíme možnost očisty této části lidského organismu tzv. Hydrocolon terapií. Jedná se o velmi starou metodu, jejíž moderní podoba byla vyvinuta v USA. Pomocí této metody Vám pomůžeme překonat důsledky nevhodného životního stylu, nesprávné životosprávy, často i vliv moderních léků, zejména antibiotik na střevní mikroflóru.

Proč podstoupit hydrocolon terapii ?

V záhybech tlustého střeva se dlouhodobě usazují a opouzdřují zbytky potravy, stávají se živnou půdou pro hnilobné a kvasné procesy. Kvasinky, plísně a bakterie se na těchto zbytcích množí a narušují přirozenou rovnováhu. Produkují ve zvýšené míře toxiny (jedy), které procházejí sliznicemi, vstřebávají se do krevního a lymfatického řečiště. Zásadním způsobem pak zatěžují organismus a imunitní systém, stávají se příčinou řady zdravotních problémů a onemocnění. Narušuje se schopnost střevní sliznice vstřebávat důležité vitamíny a živiny.

Indikace

 • akné, kožní poruch, lupénka, ruzná plísňová onemocnění, alergie
 • nadváha, zvětšené břicho, zácpa, kloubní problémy, revma, vysoký krevní tlak, bolesti v kříži
 • bolesti hlavy, chronická únava, ztráta obranyschopnosti, náchylnost k onemocnění, chudokrevnost, tělesný zápach, páchnoucí dech

Kontraindikace

 • akutní zánět střeva
 • jakékoliv akutní infekční onemocnění – angína, viróza
 • TBC tenkého nebo tlustého střeva
 • zhoubný nádor střeva
 • vrozené vady střeva
 • těhotenství akutní hemeroidy
 • stav do 6ti měsíců po jakékoliv operaci v dutině břišní
 • divertikulitis
 • závažná onemocnění srdce
 • Cronova nemoc

Průběh terapie

Celá procedura probíhá vleže na zádech a trvá cca 45-60 minut a je prováděna odborným personálem – školenou zdravotní sestrou.

Do střeva klienta je trubicí zavedenou do konečníku vháněna střídavě studená a teplá voda, nestejná teplota povzbuzuje peristaltiku a omývá střevo. Hydroterapie šetrně rozpustí a vymyje obsah střeva včetně toxických odpadů, kalové masy, patogenních mikroorganismů a parazitů. Zároveň aktivuje imunitní systém. Voda s nečistotami je odváděna, aniž byste cítili jakýkoliv zápach, jelikož celý systém je uzavřený. Klient může v průběhu procedůry sledovat v průhledné trubici vyplachovaný obsah.

Hydrocolon terapie je vnímána jako příjemná a navozující pocit pohody. Nezpůsobuje žádné bolesti či křeče, v určitých fázích procedury se dostavuje pouze pocit plnosti střeva.

Příprava před terapií

Dva dny před výplachem je vhodné přijímat jen lehce stravitelnou potravu, např. jogurt, kefír, kaše, ryby, těstoviny, zeleninové polévky, čaje, džus. Nevhodné jsou nadýmavé potraviny jako např. luštěniny, čerstvé pečivo, zelí, kapustu, syrovou zeleninu a ovoce, maso, mléko. Klienti se sklonem k plynatosti užívají živočišné uhlí nebo jiné podpůrné prostředky.

Doporučený počet

Toto je velmi těžké určit před začátkem procedur. Minimální počet jsou tři kůry. Po absolvování první procedúry nedojde ještě ke správnému „odmočení“ stěny střeva a vypláchne se pouze tzv. volná složka odpadu. Častými výplachy dochází k rozmáčení ztvrdlých a přilepených zbytků. Opakujícími výplachy se dostáváme do vzdálených částí tlustého střeva a metoda je tím účinnější.

Časté obavy klientů o střevní mikroflóru jsou zbytečné. Vzhledem ke stavu našich intoxikovaných organismů bychom o kvalitní mikroflóře mohli pouze pochybovat. Součástí našich výplachů je zavádění živých kultur do střeva a výplachy bylinnými odvary.

Jak často? Minimálně tři až pět ošetření v co nejkratším intervalu.

 

 

Objednávky

Hlavničková Věra
Zdravotní sestra se specializací – hydrocolon terapie
+420 725 029 755